EN SK
Uskutočnené podujatia

Tatranský pohár CEI2*/CEI1*/CEIYJ2*/CEIYJ1* 2016 vo vytrvalostnom jazdení


05. 08 – 07. 08 2016

+421 313 262 000

Od piatka (5.8.2016) do nedele sa v Mengusovciach a okolí uskutočnil Tatranský pohár 2016 vo vytrvalostnom jazdení. V rámci pretekov, ktorých organizátorom je x-bionic® sphere a Jazdecký klub NAPOLI s. r. o., sme spoznali aj novú majsterku Slovenska vo vytrvalostnom jazdení, ktoré boli vypísané v kategórii CEI 2* (2x70 km). Stala sa ňou Michaela Supeková na koni Miz Ella, ktorá sa tešila aj z celkového víťazstva v súťaži. Na druhom mieste skončil Gabriel Bihary na koni Viktor FT. Z tretieho miesta mala radosť Charlotte Mlynčeková na koni Shagya Suvolto.

 
 
 
 

O podujatí

Na prvé 30 km kolo, ktoré viedlo z Mengusoviec cez Batizovce, Gerlachov a Štôlu s prevýšením 300 metrov, sa postavilo šestnásť pretekárov zo štyroch krajín (Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko) v sobotu ráno o 7:45 hod. Po ďalších dvoch 20 km úsekoch (prvý z Mengusoviec cez Batizovce a Štôlu s prevýšením 150 metrov, druhý cez Štrbu, Lučivnú a Mengusovce s prevýšením 100 metrov) si najlepšie počínala maďarská jazdkyňa Margaréta Bors na koni Koheilan Kajla (04:16:31), ktorá si po prvom dni udržala náskok pred Slovenkou Lýdiou Fonferovou na koni Yasira (04:21:07).

Po prvom dni sa štartovné pole zúžilo o dvoch pretekárov. V nedeľu pokračovali preteky na identických úsekoch Tatranského národného parku s rovnakou dĺžkou. Počasie sa oproti upršanej sobote výrazne zlepšilo a jazdci si mohli vychutnať jazdu nádhernou tatranskou prírodou. Z celkového víťazstva v otvorenej súťaži CEI 2* sa napokon radovala Michaela Supeková na koni Miz Ella pred Gabrielom Biharym na koni Viktor FT. Tretiu priečku obsadila poľská jazdkyňa Magdaléna Glod na koni Tobrok II 3 SK/Chantal. Michaela Supeková zároveň získala titul majsterky Slovenska. Z víťazstva mám vynikajúci pocit, ale stále tomu nemôžem uveriť. Ešte pred pretekmi som na víťazstvo myslela, ale počas nich už ani veľmi nie. Vedela že je ešte jedna Slovenska predo mnou,“povedala po víťazstve Michaela, ktorá považuje tento triumf za najväčších vo svojej kariére. Preteky napokon dokončilo v otvorenej súťaži len sedem jazdeckých dvojíc, čo svedčí okrem iného aj o náročnosti terénu. „Trať bola náročná, ale dala sa zvládnuť. Dnes sa jazdilo lepšie, hlavne kvôli počasiu, ktoré nám v sobotu veľmi neprialo“ dodala majsterka Slovenska Michaela Supeková. Na záver nám prezradila svoje ďalšie výzvy „dostať sa na septembrové Majstrovstvá sveta vo vytrvalostnom jazdení.“

Špeciálnu cenu kondície, ktorú udeľuje veterinárna komisia v súťažiach endurance, získal kôň Tobrok II 3 SK/Chantal, na ktorom odjazdila preteky Poľka Magdaléna Glod.

FEI Schedule

Stiahnuť

Start list

Stiahnuť

CEN Rozpis

Stiahnuť

Partneri podujatia